SON KULLANICI LİSANS SÖZLEŞMESİ (SKLS)

 

Bu SKLS (Hükümler), Gazi Üniversitesi Gölbaşı Yerleşkesi Bahçelievler Mah. 323/1 Cadde B Blok N10/50-B/03 Gölbaşı / Ankara / Türkiye adresinde mukim MİA Teknoloji AŞ (bundan böyle “MİA Teknoloji” olarak anılacaktır) tarafından sunulan Workaria ürününe ait web sitelerinin, mobil uygulamalarının ve diğer sair hizmetlerinin (tüm “hizmetler” olarak anılacaktır) kullanımını kapsar.

Son kullanıcılar, Workaria hesabı oluşturarak ve Workaria hizmetlerini kullanarak bu SKLS’de yer alan hükümleri kabul etmiş olur.


 • GİZLİLİK


MİA Teknoloji gizliliğinize önem vermektedir. Lütfen sizden ve cihazlarınızdan topladığımız verilerin türlerini ("Veriler"), Verilerinizi ne şekilde kullandığımızı ve Verilerinizi işlemek üzere sahip olduğumuz hukuki dayanakları açıklayan KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI HAKKINDA AYDINLATMA METNİ’ni (“Aydınlatma Metni”) okuyun. Aydınlatma Metni aynı zamanda, MİA Teknoloji'nin, başka kişilerle olan iletişimleriniz, Hizmetler aracılığıyla MİA Teknoloji'ye sağladığınız gönderileriniz ve Hizmetler aracılığıyla karşıya yüklediğiniz, depoladığınız, yayınladığınız veya paylaştığınız dosyalar, fotoğraflar, belgeler, ses dosyaları, dijital eserler, kişisel verileriniz, canlı akışlar ve videolar anlamına gelen içeriğinizi ("İçeriğiniz") kullanma şeklini de açıklar.

Verilerinizin işlenmesinin onayınıza tabi olduğu durumlarda ve ilgili yasaların izin verdiği azami ölçüde, bu Hükümleri kabul etmekle, Aydınlatma Metninde açıklandığı gibi MİA Teknoloji'nin İçeriğinizi ve Verilerinizi toplamasına, kullanmasına ve açıklamasına onay verirsiniz. Bazı durumlarda, ayrı bir bildirim sağlayarak Aydınlatma Metninde atıfta bulunulan şekilde onayınızı isteriz.


 • İÇERİK

Hizmetlerin çoğu, İçeriğinizi depolamanıza veya paylaşmanıza ya da başka kişilerden veri almanıza olanak tanır. İçeriğinizin mülkiyeti üzerinde hak talep etmeyiz. İçeriğiniz size ait olarak kalır ve İçeriğinizden siz sorumlu olursunuz.

İçeriğinizi başka kişilerle paylaştığınızda, dünya genelinde geçerli olmak üzere, paylaşımda bulunduğunuz üçüncü tarafların kullanabileceklerini, kaydedebileceklerini, çoğaltabileceklerini, yayımlayabileceklerini, iletebileceklerini, paylaşabileceklerini ve gösterebileceklerini kabul edersiniz.

MİA Teknoloji üçüncü taraflarla paylaştığınız bu içeriklerin üçüncü taraflarla paylaşımınızdan kaynaklanan kullanım, yeniden paylaşım, yeniden yayımlama vb. durumlarından dolayı ortaya çıkabilecek telif hakkı sorunlarından sorumlu değildir.


Başka kişilere bu olanağı vermek istemiyorsanız, İçeriğinizi paylaşmak için bu SKLS’de açıklanan Hizmetleri kullanmayın. Bu Hükümlerin süresi boyunca Hizmetler üzerinde veya aracılığıyla karşıya yüklenen, depolanan veya paylaşılan İçeriğiniz için gerekli olan tüm haklara sahip olduğunuzu ve İçeriğinizin toplanmasının, kullanılmasının ve depolanmasının yasaları veya başka kişilerin haklarını ihlal etmeyeceğini beyan ve garanti edersiniz.

MİA Teknoloji, İçeriğinizin mülkiyetini almaz, İçeriğinizi kontrol etmez, doğrulamaz, İçeriğinizin ödemesini yapmaz, İçeriğinizi onaylamaz veya başka bir şekilde İçeriğinizin sorumluluğunu üstlenmez ve başka kişilerin Hizmetleri kullanarak karşıya yüklediği, depoladığı veya paylaştığı veriler veya İçeriğiniz için sorumlu tutulamaz.

Size ve başka kişilere Hizmetlerin sağlanması, sizin ve Hizmetlerin korunması ve MİA Teknoloji ürünleriyle hizmetlerinin geliştirilmesi için gerekli olan ölçüde, MİA Teknoloji'ye, Hizmetler üzerinde İçeriğinizi kullanması için, örneğin İçeriğinizin kopyalarını çıkarması, saklaması, iletmesi, yeniden biçimlendirmesi, göstermesi ve iletişim araçlarıyla dağıtması için dünya çapında geçerli ve ücretsiz bir fikri mülkiyet lisansı verirsiniz.

İçeriğinizi, kısıtlamalar olmaksızın geniş çapta çevrimiçi olarak kullanılabildiği Hizmet alanlarında yayınlarsanız, İçeriğiniz, Hizmeti tanıtan gösterimlerde veya verilerde görüntülenebilir.


 • Davranış Kuralları


A. Bu Hükümleri kabul ederek, Hizmetleri kullanırken aşağıdaki kurallara uyacağınızı kabul edersiniz:

i. Yasaya aykırı bir şey yapmayacağınızı.

ii. Çocukları istismar eden, çocuklara zarar veren ya da çocuklar için tehdit oluşturacak herhangi bir eylemde bulunmayacağınızı.

iii. Spam göndermeyeceğinizi veya kimlik avı yapmayacağınızı. İstenmeyen veya talep edilmemiş toplu e-postalar, gönderiler, iletişim istekleri, SMS (kısa mesajlar), anlık mesajlar veya benzer elektronik iletişim araçları spam olarak adlandırılır. Kimlik avı yönteminde alıcılar, sahtekarlık veya yasa dışı bir şekilde şifreler, doğum tarihleri, T.C. kimlik numaraları, pasaport numaraları, kredi kartı bilgileri, finansal bilgiler veya diğer hassas bilgiler gibi kişisel veya hassas bilgileri ifşa etmeleri için e-postalar alır veya diğer elektronik iletişim yollarına maruz kalır. Kimlik avı yönteminde ayrıca hesaplara veya kayıtlara erişim elde edilmesi, belgelerin veya diğer hassas bilgilerin dışarı aktarılması ve ödeme ve/veya finansal menfaat elde edilmesi amaçlanır.

iv. Uygun olmayan içerik veya veri (örneğin, çıplaklık, zulüm, pornografi, hakaret, sansürlenmemiş şiddet görüntüleri veya suç faaliyetleri) ya da yerel yasa veya yönetmeliklere uymayan İçeriğinizi ya da verilerinizi paylaşmak için Hizmetleri herkese açık bir şekilde göstermeyeceğinizi veya kullanmayacağınızı.

v. Gerçeğe aykırı, yanlış veya yanıltıcı (ör. sahte beyanlarla para istemek, bir başkasını taklit etmek, çalma sayısını artırmak veya sıralamaları, derecelendirmeleri ya da yorumları etkilemek amacıyla Hizmetleri aldatmak) ya da iftira niteliğinde ya da karalayıcı faaliyetlerde bulunmayacağınızı.

vi. Hizmetlere erişim veya Hizmetlerin kullanılabilirliğine ilişkin kısıtlamaları aşmayacağınızı.

vii. Kendiniz, Hizmetler ya da başka kişiler için zararlı olacak faaliyetlerde bulunmayacağınızı (ör. virüslerin iletilmesi, takipçilik, terör veya şiddet içeren aşırılık yanlısı içerik yayınlamak, nefret içerikli söylemler iletmek veya başka kişilere karşı şiddeti teşvik etmek).

viii. Başka kişilerin haklarını ihlal etmeyeceğinizi (ör. müzik veya telif hakkıyla korunan başka materyallerin izinsiz paylaşılması veya Bing haritalarının ya da fotoğrafların yeniden satışı ya da başka şekilde dağıtılması).

ix. Başka kişilerin gizliliğini veya veri koruma haklarını ihlal eden faaliyetlerde bulunmayacağınızı.

x. Başka kişilerin bu kuralları çiğnemesine yardım etmeyeceğinizi.


B. Bu Hükümleri ihlal ederseniz kendi takdirimize bağlı olarak, Hizmetleri size sağlamaya son verebilir veya MİA Teknoloji hesabınızı kapatabiliriz. Ayrıca, bu Hükümleri uygulama çabasıyla, Hizmetlere yönelik veya Hizmetler aracılığıyla gönderilen bir iletişimin (e-posta, dosya paylaşımı ya da anlık mesaj gibi) gönderilmesini engelleyebilir veya herhangi bir nedenle İçeriğinizi kaldırabilir ya da İçeriğinizin yayınlanmasını reddedebiliriz. MİA Teknoloji, bu Hükümlerin ihlal edildiğine ilişkin iddiaları araştırırken, İçeriğinizi sorunu çözmek üzere inceleme hakkını saklı tutar ve böylelikle bu tür inceleme için yetki verirsiniz. Bununla birlikte, Hizmetin tamamını izleyemeyiz ve bunu yapmak için girişimde bulunamayız.

C. MİA Teknoloji, Workaria hizmetlerinin kullanılabilmesi için gereken Microsoft hesabı ve Microsoft içeriklerinin kullanımıyla ilgili sorumlu değildir. Microsoft hizmetlerinin kullanımı ile ilgili sorumluluklar son kullanıcıya aittir.

 

 • Hizmetlerin ve Desteğin kullanılması


A. Hizmetlerin çoğuna erişmek için bir MİA Teknoloji hesabına ihtiyacınız vardır. MİA Teknoloji hesabınız ile MİA Teknoloji ve bazı MİA Teknoloji iş ortakları tarafından sağlanan ürünlerde, web sitelerinde ve hizmetlerde oturum açabilirsiniz.

i. Hesap Oluşturma. MİA Teknolojiye başvurarak bir MİA Teknoloji hesabı oluşturabilirsiniz. MİA Teknoloji hesabınıza kaydolurken doğru olmayan, yanlış veya yanıltıcı bilgiler kullanmamayı kabul edersiniz. Bazı durumlarda, MİA Teknoloji iş ortakları, bayiler ya da partnerleri gibi üçüncü bir taraf, size bir MİA Teknoloji hesabı atamış olabilir. MİA Teknoloji hesabınızı bir üçüncü kişiden aldıysanız, üçüncü kişinin hesabınız üzerinde, MİA Teknoloji hesabına erişebilme veya bu hesabı silebilme gibi ek hakları olabilir. MİA Teknoloji'nin bu ek hükümlerle ilgili olarak hiçbir sorumluluğu bulunmadığından, üçüncü kişinin size sağladığı ek hükümleri lütfen inceleyin. İşletmeniz veya işvereniniz gibi bir tüzel kişi adına bir MİA Teknoloji hesabı oluşturursanız, bu Hükümleri söz konusu tüzel kişi adına kabul etmeye yetkili olduğunuzu beyan edersiniz. MİA Teknoloji hesabınızın oturum açma bilgilerini başka bir kullanıcıya veya tüzel kişiye devredemezsiniz. Hesabınızı korumak için hesap ayrıntılarınızı ve parolanızı gizli tutun. MİA Teknoloji hesabınız kapsamında gerçekleşen tüm etkinliklerden siz sorumlu olursunuz.

ii. Çocuklar ve Hesaplar. Bir MİA Teknoloji hesabı oluşturarak veya Hizmetleri kullanarak, bu şartlara bağlı kalmayı kabul etmiş sayılırsınız ve yaşadığınız yerde "reşit olduğunuzu" veya "yasal sorumluluk" yaşına ulaştığınızı veya ebeveyninizin veya yasal vasinizin bu Şartlara sizin adınıza bağlı olduğunu beyan etmiş sayılırsınız. Yaşadığınız yerdeki reşitlik veya "yasal sorumluluk" yaşına ulaşmış olup olmadığınızı bilmiyorsanız ya da bu maddeyi anlamadıysanız lütfen ebeveyninizden ya da yasal vasinizden yardım isteyin. Reşit olmayan bir kişinin ebeveyni veya yasal koruyucusuysanız, siz ve reşit olmayan söz konusu kişi, işbu Hükümleri ve işbu Hükümlere bağlı olmayı kabul edersiniz ve reşit olmayan kişinin hesabının o anda açık olmasına veya daha sonra oluşturulmasına bakılmaksızın, satın almalar dahil olmak üzere, MİA Teknoloji hesabı veya Hizmetlerin her türlü kullanımından sorumlu olursunuz.

iii. Hesabınızın Kapatılması.

a. İstediğiniz zaman ve herhangi bir nedenle, belirli Hizmetlerin iptal edilmesini veya MİA Teknoloji hesabınızın kapatılmasını talep edebilirsiniz. MİA Teknoloji hesabınızı kapatmak için lütfen MİA Teknoloji satış sorumlularına başvurun.

b. MİA Teknoloji hesabınızın kapatılması durumunda (tarafınızca talep edilmesi veya tarafımızdan), birkaç durum söz konusu olabilir. İlk olarak, Hizmetlere erişmek için MİA Teknoloji hesabınızı kullanma hakkınız derhal sonlandırılır. İkinci olarak, MİA Teknoloji hesabınızla ilişkili Verileri veya İçeriğinizi sileriz veya veriler ile siz ve MİA Teknoloji hesabınız arasındaki ilişkilendirmeyi kaldırırız (yasalar gereği tutmamız, size veya tarafınızdan belirtilen bir üçüncü kişiye iade etmemiz ya da devretmemiz gerekli kılınmadıkça). Hesabınız kapandıktan sonra MİA Teknoloji, İçeriğinizi veya Verileri alamayacağından, düzenli bir yedekleme planına sahip olmanız gerekir. Üçüncü olarak, edindiğiniz ürünlere erişimi kaybedebilirsiniz.

B. Ek Ekipman/Veri Planları. Hizmetlerin çoğunu kullanmak için, bir İnternet bağlantısına ve/veya veri/şebeke planına sahip olmanız gerekir. Hizmetlerin kullanılması için gerekli tüm bağlantıları, planları ve ekipmanları sağlamaktan ve bağlantılarınızın, planlarınızın ve ekipmanlarınızın sağlayıcısı/sağlayıcıları tarafından faturalanan ücretleri ödemekten sorumlu olursunuz. Bu ücretler, Hizmetler için bize ödediğiniz ücretlere ek niteliğindedir; bu tür ücretler için sizi tazmin etmeyeceğiz. Sizin için geçerli olabilecek bu tür ücretlerin olup olmadığını belirlemek için sağlayıcınızla/sağlayıcılarınızla iletişim kurun.

C. Hizmet Bildirimleri. Kullandığınız bir Hizmet hakkında tarafınıza bildirmemiz gereken bir şey olduğunda, size Hizmet bildirimleri göndeririz. Bize, MİA Teknoloji hesabınızla bağlantılı olarak e-posta adresinizi veya telefonu numaranızı vermeniz durumunda, e-posta veya SMS (metin iletisi) aracılığıyla size, cep telefonu numaranızı kaydetmeden ve satın alımlarınızı doğrulamadan önce kimlik doğrulama bildirimi dahil, Hizmet bildirimleri gönderebiliriz. Size ayrıca başka yollarla da (örneğin, ürün içindeki mesajlarla) Hizmet bildirimleri gönderebiliriz. SMS aracılığıyla bildirim alırken, veri veya mesajlaşma ücretleri uygulanabilir.

D. Destek. MİA Teknoloji Hizmetler için ayrı veya ilave müşteri desteği sunabilmektedir; bunlar, aksi belirtilmedikçe Satış Sözleşmenizde bulunan hükümlere tabidir. Özelliklerin veya Hizmetlerin ön izleme veya beta sürümleri için destek mevcut olmayabilir. Hizmetler, üçüncü kişiler tarafından sağlanan yazılımlar veya hizmetlerle uyumlu olmayabilir ve uyumluluk gereksinimlerini öğrenmekten sorumlu olursunuz.

E. Hizmetlerinizin Sonlandırılması. Hizmetlerinizin iptal edilmesi durumunda (tarafınızca talep edilmesi veya tarafımızdan), ilk olarak Hizmetlere erişim hakkınız derhal sonlandırılır ve Hizmetlerle ilgili yazılımı kullanma lisansınız sonlanır. İkinci olarak, Hizmetinizle ilişkili Verileri veya İçeriğinizi sileriz veya veriler ile siz ve MİA Teknoloji hesabınız arasındaki ilişkilendirmeyi kaldırırız (yasalar gereği tutmamız, size veya tarafınızdan belirtilen bir üçüncü kişiye iade etmemiz ya da devretmemiz gerekli kılınmadıkça). Bunun sonucunda, hiçbir Hizmete (veya bu Hizmetlerde depoladığınız İçeriğinize) erişemeyebilirsiniz. Düzenli bir yedekleme planına sahip olmanız gerekir. Üçüncü olarak, edindiğiniz ürünlere erişimi kaybedebilirsiniz. MİA Teknoloji hesabınızı iptal etmeniz ve Hizmetlere erişmek için başka hiçbir hesaba sahip olmamanız durumunda, Hizmetleriniz derhal iptal edilebilir.


 • Üçüncü Taraf Uygulamaların ve Hizmetlerin Kullanılması
 •  

Hizmetler, bağımsız üçüncü kişilerin (MİA Teknoloji dışı şirketler veya kişiler) ürünlerine, hizmetlerine, web sitelerine, bağlantılarına, içeriğine, verilerine veya uygulamalarına erişmenize veya bunları edinmenize olanak tanıyabilir. MİA Teknoloji, Üçüncü Kişi Uygulamalar ve Hizmetlerin bir parçası olarak size fikri mülkiyeti lisanslamaz (örneğin Microsoft hesabı oluşturma, Microsoft Hololens kullanımı gibi). Bu Üçüncü Kişi Uygulamalar ve Hizmetleri kullanımınızdan doğan tüm riski ve sorumluluğu üstlenmeyi ve MİA Teknoloji'nin bunların kullanımından kaynaklanan sorunlardan sorumlu olmadığını kabul edersiniz. MİA Teknoloji, herhangi bir Üçüncü Kişi Uygulama ve Hizmet tarafından sağlanan bilgilerle veya hizmetlerle ilgili olarak size ya da başkalarına karşı sorumlu değildir.


 • Hizmet Kullanılabilirliği


A. Hizmetler aracılığıyla sunulan veriler ya da ürünler, zaman zaman kullanılamayabilir, sınırlı şekilde sağlanabilir veya bölgenize ya da cihazınıza göre kullanım durumu değişebilir. MİA Teknoloji hesabınızla ilişkili konumu değiştirirseniz, kullanımınıza sunulan ve önceki bölgenizde ödemesi yapılan verileri veya uygulamaları yeniden edinmeniz gerekebilir. Bu tür verilere ya da Hizmetlere eriştiğiniz veya bunları kullandığınız ülkede kullanım için lisanslı olmayan veya yasaya aykırı olan verilerle ya da Hizmetlere erişmemeyi veya bunları kullanmamayı ya da bu tür verilere ya da Hizmetlere erişmek veya bunları kullanmak için bulunduğunuz konumu ya da kimliğinizi gizlememeyi veya yanlış bildirmemeyi kabul edersiniz.

B. Hizmetlerin çalışır durumda kalması için çabalıyoruz ancak tüm çevrimiçi hizmetler geçici kesintilerle ve kayıplarla karşılaşabilir. MİA Teknoloji, bunun bir sonucu olarak karşılaştığınız herhangi bir kesinti veya kayıptan Satış Sözleşmenizde aksi belirtilmedikçe sorumlu olmaz. Kesinti durumunda, depoladığınız İçeriğinizi veya Verileri alamayabilirsiniz. Hizmetlerde veya Üçüncü Kişi Uygulamaları ve Hizmetleri ile depoladığınız İçeriğinizi veya Verileri Üçüncü düzenli olarak yedeklemenizi öneririz.


 • Hizmetler veya Yazılımlarda Yapılan Güncelleştirmeler ve Bu Hükümlerde Yapılan Değişiklikler


A. Bu Hükümleri herhangi bir zamanda değiştirebiliriz ve değiştirdiğimizde size haber veririz. Değişiklikler yürürlüğe girdikten sonra Hizmetlerin kullanılması, yeni hükümleri kabul ettiğiniz anlamına gelir. Yeni hükümleri kabul etmezseniz, Hizmetleri kullanmaya son vermeniz, MİA Teknoloji hesabınızı kapatmanız ve ebeveyn veya koruyucusuysanız, reşit olmayan çocuğun MİA Teknoloji hesabını kapatmasına yardımcı olmanız gerekir.

B. Bazen, Hizmetleri kullanmaya devam etmek için yazılım güncelleştirmeleri yapmanız gerekir. Otomatik olarak yazılımınızın sürümünü denetleyebilir ve yazılım güncelleştirmelerini veya yapılandırma değişikliklerini indirebiliriz. Hizmetleri kullanmaya devam etmek için yazılımı güncelleştirmeniz de gerekebilir. Bu tür güncelleştirmeler, kendileriyle birlikte başka hükümler gönderilmedikçe (bu durumda bu başka hükümler geçerli olur), bu Hükümlere tabidir. MİA Teknoloji, herhangi bir güncelleştirmeyi kullanılabilir hale getirmek zorunda değildir ve satın aldığınız veya lisansladığınız yazılıma, uygulamalara, içeriğe ya da diğer ürünlere yönelik sistem sürümünü desteklemeyi taahhüt etmez. Bu tür güncelleştirmeler, üçüncü kişiler tarafından sağlanan yazılım veya hizmetlerle uyumlu olmayabilir. Yazılımı kaldırarak herhangi bir zamanda gelecekte yazılım güncelleştirmeleri yapılmasına ilişkin onayınızı çekebilirsiniz.

C. Ek olarak, Hizmetin özelliklerini veya işlevlerini kaldırmamızın veya değiştirmemizin ya da bir Hizmeti veya Üçüncü Taraf Uygulama ve Hizmetlerine erişim sağlamaya son vermemizin gerektiği zamanlar olabilir. İlgili yasalarca gerekli kılınan kapsam dışında, önceden satın alınan herhangi bir materyalin, verinin veya uygulamanın yeniden indirilmesine ya da değiştirilmesine olanak tanıma yükümlülüğümüz bulunmamaktadır. Hizmetleri veya özelliklerini doğru biçimde veya son sürümle aynı şekilde çalışması mümkün olmayabilen bir ön izleme ya da beta sürüm olarak piyasaya sürebiliriz.

D. Müzik, oyun, film, kitap vb. gibi dijital hak yönetimi ile korunan bazı tür materyallere erişebilmeniz için, dijital hak yönetimi (DRM) yazılımı otomatik olarak çevrimiçi bir şekilde bir haklar sunucusuyla iletişim kurabilir ve dijital hak yönetimi güncelleştirmelerini indirebilir.


 • Yazılım Lisansı


A. Yazılım Lisansı. Ayrı bir MİA Teknoloji lisans anlaşmasıyla gönderilmediği sürece, Hizmetlerin bir parçası olarak bizim tarafımızdan size sağlanan her türlü yazılım bu Hükümlere tabidir.

B. Bu Hükümlere uymanız şartıyla, Hizmetleri kullanmanızın bir parçası olarak size yalnızca tek karma gerçeklik gözlüğü kullanımı için dünya genelinde geçerli olmak üzere cihaz başına bir yazılım kopyası yükleme ve kullanma hakkını veriyoruz. Bazı cihazlar için, Hizmetlerin tarafınızdan kişisel olarak, ticari olmayan kullanımları için bu tür yazılımlar önceden kurulmuş olabilir. Hizmetlerin bir parçası olan yazılım veya web sitesi, üçüncü kişi kod içerebilir. Yazılımlara veya web sitesine bağlı olan veya buradan referans alınan herhangi bir üçüncü kişi komut dosyası veya kodunun lisansı size MİA Teknoloji tarafından değil, bu koda sahip olan üçüncü kişi tarafından verilir. Varsa, üçüncü kişi koduna ilişkin bildirimler yalnızca bilgi amacıyla sağlanır.

C. Yazılım satılmaz, lisansı verilir. MİA Teknoloji, zımnen, hukuki engelle veya başka bir şekilde MİA Teknoloji tarafından açıkça verilmese bile yazılıma yönelik tüm hakları saklı tutar. Bu lisans size şunları gerçekleştirme hakkını vermez ve şunları gerçekleştiremezsiniz:

i. Yazılımlar veya Hizmetler içinde bulunan veya bunlarla ilgili olan teknolojik koruma önlemlerini hileli bir şekilde atlayamaz veya geçemezsiniz;

ii. İlgili telif hakkı yasasının açıkça izin verdiği durumlar dışında ve bu yasanın izin verdiği ölçü haricinde, herhangi bir yazılım ya da Hizmete dâhil olan veya Hizmet aracılığıyla erişilebilen diğer Hizmet özellikleri üzerinde assembler diline çevirme, kaynak koda dönüştürme, şifre çözme, bilgisayar korsanlığı yapma, öykünme, açıklardan yararlanma veya tersine mühendislik işlemleri yapamazsanız;

iii. Farklı cihazlarda kullanmak üzere yazılımların veya Hizmetlerin bileşenlerini ayıramazsınız;

iv. MİA Teknoloji açıkça yapmanız için yetki vermedikçe, yazılımları veya Hizmetleri yayınlayamaz, kopyalayamaz, kiralayamaz, finansal kiralama yoluyla satamaz, içeri veya dışarı aktaramaz, dağıtamaz veya ödünç veremezsiniz;

v. Yazılımları, yazılım lisanslarını veya Hizmetlere erişme ya da Hizmetleri kullanma haklarını devredemezsiniz;

vi. Hizmetleri başka bir kişinin Hizmetleri kullanımına müdahale edecek veya herhangi bir hizmete, veriye, hesaba ya da ağa erişim sağlayacak şekilde, yetkisiz herhangi bir yolla kullanamazsınız.

vii. Yetkisiz üçüncü kişi uygulamalarıyla Hizmetlere erişim sağlayamazsınız.

 

 • Ödeme Koşulları


Bir Hizmet satın alırsanız, satın alma işleminiz için Satış Sözleşmenizde yer alan ödeme koşulları geçerli olur ve bu koşulları kabul edersiniz.


 • Uyuşmazlıkların Çözümünde Yasa ve Yer Seçimi
 •  

SKLS’nin yorumunda ve/veya hükümlerin uygulanması sebebiyle ve/veya taraflar arasında ortaya çıkacak olan tüm uyuşmazlıklarda Türk Hukuku uygulanacak olup; uyuşmazlıkların çözümünde Ankara Merkez Mahkemeleri ve İcra Müdürlükleri yetkidir.

 

 • Garanti


A. MİA TEKNOLOJİ VE İŞ ORTAKLARI, KURUMSAL BAYİLERİMİZ, DAĞITIMCILARIMIZ VE SATICILARIMIZ OLARAK, SATIŞ SÖZLEŞMENİZDE AKSİ BELİRTİLMEDİKÇE, HİZMETLERİ KULLANIMINIZA YÖNELİK HİÇBİR AÇIK VEYA ZIMNİ GARANTİ VEYA TEMİNAT VERMEMEKTE VEYA ŞART SUNMAMAKTAYIZ. HİZMETLERİ KULLANIM RİSKİNİN TAMAMEN SİZE AİT OLDUĞUNU VE HİZMETLERİ "OLDUĞU GİBİ", "GARANTİ VERİLMEKSİZİN" VE "KULLANIMA SUNULDUĞU HALİYLE" SAĞLADIĞIMIZI ANLAMAKTASINIZ. MİA TEKNOLOJİ, HİZMETLERİN DOĞRULUĞU VEYA ZAMANLAMASI KONUSUNDA HERHANGİ BİR TAAHHÜTTE BULUNMAZ. YEREL YASALARINIZA GÖRE BELİRLİ HAKLARA SAHİP OLABİLİRSİNİZ. BU HÜKÜMLERDEKİ HİÇBİR ŞEY, GEÇERLİ OLDUKLARI TAKDİRDE SÖZ KONUSU HAKLARI ETKİLEME AMACINDA DEĞİLDİR. BİLGİSAYAR VE TELEKOMÜNİKASYON SİSTEMLERİNİN HATASIZ OLMADIĞINI VE ZAMAN ZAMAN KESİNTİLERİN ORTAYA ÇIKABİLECEĞİNİ KABUL ETMEKTESİNİZ. HİZMETLERİN KESİNTİSİZ, ZAMANINDA, GÜVENLİ VEYA HATASIZ OLACAĞINI VEYA VERİ KAYBININ OLMAYACAĞINI VEYA BİLGİSAYAR AĞLARINA HERHANGİ BİR BAĞLANTI VEYA BİLGİSAYAR AĞLARINDAN HERHANGİ BİR İLETİM TAAHHÜT ETMEMEKTEYİZ.

B. YEREL YASALARIN İZİN VERDİĞİ ÖLÇÜDE, TİCARİ OLARAK LİSANSLANMA, TATMİN EDİCİ KALİTE, BELİRLİ BİR AMACA UYGUNLUK, YETERLİ ÇABANIN GÖSTERİLMESİ VE HAKLARIN İHLAL EDİLMEMESİ DÂHİL TÜM ZIMNİ GARANTİLERİ KAPSAM DIŞINDA TUTMAKTAYIZ.

 

 • Güvenlik Uyarıları


Olası yaralanmayı, rahatsızlığı veya göz yorgunluğunu önlemek için, özellikle kullanım nedeniyle ağrı çekiyor veya yorgunluk yaşıyorsanız, hizmetlerin kullanımına düzenli olarak ara vermelisiniz. Rahatsızlık yaşarsanız kullanıma ara verin. Rahatsızlık; mide bulantısı, harekete karşı hassasiyet, baş dönmesi, çevreyi tanımama, baş ağrısı, yorgunluk, göz yorgunluğu veya göz kuruluğu hislerini içerebilir. Uygulamaları kullanmak dikkatinizi dağıtabilir ve çevrenizdekilere engel olabilir. Takılma tehlikelerinden, merdivenlerden, alçak tavanlardan; kırılgan veya kıymetli eşyaların zarar görmesinden kaçının. Çok az sayıda kişi, uygulamalarda ortaya çıkabilen yanıp sönen ışıklar veya desenler gibi belirli türden görsel imajlara maruz kaldığında nöbet geçirebilir. Nöbet geçmişi olmayan kişilerde bile, bu nöbetlere neden olabilecek, teşhis edilmemiş bir durum oluşabilir. Semptomlar arasında dengeyi kaybetme hissi, görüşü değişmesi, uzuvların istemsizce hareket etmesi veya titremesi, yönelim bozukluğu, kafa karışıklığı, bilinç kaybı veya istem dışı kas hareketi yer alır. Bu semptomlardan herhangi birine sahipseniz derhal uygulamayı kullanmayı bırakın ve bir doktora danışın veya nöbetlerle bağlantılı olarak önceden semptomlarınız olduysa uygulamaları kullanmadan önce bir doktora danışın. Ebeveynler, semptom olup olmadığını gözlemlemek üzere çocuklarının uygulamaları kullanmasını izlemelidir.

  

 • Muhtelif Hükümler


A. İlgili yasalarca izin verildiği ölçüde, tamamen veya kısmen, herhangi bir zamanda ve size bildirimde bulunmadan; bu SKLS’de yer alan Koşulları devredebiliriz, bu Koşullar kapsamındaki yükümlülüklerimizi alt sözleşmeyle devredebiliriz veya bu Koşullar kapsamındaki haklarımızı alt lisansla devredebiliriz. Bu Hükümleri atayamaz veya Hizmetleri kullanma haklarını devredemezsiniz. Bu SKLS, Hizmetleri kullanımınızla ilgili olarak sizinle MİA Teknoloji arasında daha önce yapılmış olan her türlü anlaşmanın yerine geçer. Bu Hükümleri imzalayarak, bu Hükümlerde açıkça belirtilenler dışında herhangi bir ifadeye, beyana, garantiye, anlayışa, taahhüde, söze veya güvenceye güvenemezsiniz. Bu Hükümlerin tüm bölümleri ilgili yasa uyarınca izin verilen azami ölçüde geçerlidir. Bir mahkeme veya arabulucu, bu Hükümlerin bir bölümünü yazıldığı şekliyle uygulayamayacağımıza karar verirse, bu hükümleri ilgili yasa kapsamında uygulanabilir oldukları ölçüde, benzer hükümlerle değiştirebiliriz, ancak bu Hükümlerin kalanı değişmeden kalacaktır. Bölüm başlıkları yalnızca referans amaçlıdır ve yasal bir etkiye sahip değildir.


B. Hakların Saklı Tutulması ve Geri Bildirim. İşbu Hükümler kapsamında açıkça belirtilmiş olması dışında, MİA Teknoloji size herhangi bir ad, ticari takdim şekli, logo veya denkleri dahil ancak bunlarla sınırlı olmayacak şekilde herhangi bir patent, teknik bilgi (know-how), telif hakkı, ticari sır, marka veya MİA Teknoloji ya da ilgili herhangi bir kuruluş tarafından sahiplenilmiş veya yönetilen diğer fikri mülkiyetler kapsamında herhangi bir türden başka bir hak sağlamaz. MİA Teknoloji'ye yeni ürünler, teknolojiler, promosyonlar, ürün adları, ürün geri bildirimi ve ürün iyileştirmeleri için olanlar dahil ancak bunlarla sınırlı kalmayan herhangi bir fikir, teklif, öneri ya da geri bildirim ("Geri Bildirim") verirseniz, MİA Teknoloji'ye ücret, telif veya size karşı başka bir yükümlülük olmaksızın, herhangi bir şekilde ve herhangi bir amaç için Geri Bildiriminizden türetme çalışmaları yapma, yapmış olma ve Geri Bildiriminizi kullanma, paylaşma ve ticarileştirme hakkı vermiş olursunuz. MİA Teknoloji, içerisine Geri Bildirimlerinizi eklediği için MİA Teknoloji'nin kendi yazılımlarını, teknolojilerini ya da belgelerini herhangi bir üçüncü kişiye lisanslamasını gerektiren bir lisansa tabi Geri Bildirimde bulunamazsınız.


 • Fikri Mülkiyet İhlali ve Bildirimler


Fikri mülkiyet ihlaline ilişkin iddia prosedürü ve bildirimleri. MİA Teknoloji üçüncü kişilerin fikri mülkiyet haklarına saygı duyar. Telif hakkı ihlali iddiaları dâhil olmak üzere fikri mülkiyet hakkı ihlalleri ile ilgili bildirim göndermek isterseniz, lütfen İhlal Bildirimlerini MİA Teknolojinin bu SKLS’de bildirilen güncel adresine bildirin.    


MİA Teknoloji telif hakkı ihlali bildirimlerini yanıtlamak için Bölüm Türkiye Cumhuriyeti’nde yürürlükte olan hukuki mevzuatta belirtilen süreçleri kullanır. Uygun durumlarda, MİA Teknoloji ayrıca, ihlali tekrarlayan kişi olma ihtimali bulunan MİA Teknoloji hizmetleri kullanıcılarının hesaplarını devre dışı bırakabilir veya feshedebilir.

 

 • Kişisel Verilerin Korunması
 •  

MİA TEKNOLOJİ, SKLS kapsamında elde ettiği Kişisel Verileri, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve yürürlükteki mevzuat uyarınca getirilen tüm kural ve yükümlülüklere uygun şekilde koruyacağını, bu kapsamda, Kullanıcıya dair edindiği her türlü kişisel verinin korunmasına ve işlenmesine dair ilke ve yükümlülüklere uyacağını, bunların ihlali halinde bizzat sorumlu olacağını peşinen kabul ve taahhüt etmektedir.

Bu kapsamda MİA TEKNOLOJİ, SKLS konusu hizmetlerin ifası için edinilmesi, işlenmesi veya hizmet aldığı üçüncü şahıs ve/veya kuruluşlar ile paylaşması zorunlu olan kullanıcılara ait kişisel veriler dışında hiçbir şekilde ilgili kullanıcının önceden verilmiş açık rızası olmaksızın, sayılanlarla sınırlı olmamak üzere, Kişisel Verilerini işleyemez, amaçları dışında kullanamaz, üçüncü kişilere aktaramaz.

MİA TEKNOLOJİ, işbu SKLS kapsamında hukuka uygun bir şekilde edindiği ve işlediği Kişisel Verilerin hukuka aykırı olarak işlenmesini, erişilmesini önlemek ve bu Kişisel Verilerin muhafazasını sağlamak amacıyla gerekli her türlü teknik ve idari tedbirleri almakla yükümlüdür.

MİA TEKNOLOJİ, Son Kullanıcı ile ilgili öğrendiği Kişisel Verileri 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu hükümlerine aykırı olarak başkasına açıklayamaz ve SKLS’de belirtilen hizmetlerinin sunulması amacı dışında kullanamaz. Bu yükümlülük işbu SKLS’nin sona ermesi halinde dahi devam eder.

MİA TEKNOLOJİ, Kullanıcının Kişisel Verilerinin kanuni olmayan yollarla başkaları tarafından elde edilmesi halinde, bu durumu derhal KULLANICI’ya bildirecek, herhangi bir zarar oluşmaması veya mevcut zararın büyümesinin engellenmesi için KULLANICI’ya gerekli teknik ve idari tedbirler konusunda derhal destek verecektir. Bu Kapsamda, Kişisel Verileri Koruma Kurulu’na yapılması gerek başvuru çerçevesinde Kullanıcının talebi halinde, başvuru sürecinde KULLANICI’ya gerekli detaylı açıklamaları yazılı olarak sağlayacaktır.

KULLANICI, üyelik sırasında kendisine sunulan Aydınlatma Metnini okuduğunu ve onayladığını kabul ve beyan eder. Kabul ettiğine ve onayladığına ilişkin ayrıca iz kayıtları (log) tutulacaktır. Daha detaylı bilgi için KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI HAKKINDA AYDINLATMA METNİ’ni okuyun.


Örnek metin. Metin kutusunu seçmek için tıklayın. Metni düzenlemeye başlamak için tekrar tıklayın veya çift tıklayın.